O regatach

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC international w kategorii załóg wieloosobowych, są jedną z kategorii regat mistrzowskich rozgrywanych w Polsce. W sezonie 2019 mistrzostwa we wszystkich kategoriach rozgrywane są jako niezależne regaty to znaczy, że nie są łączone z regatami organizowanymi cyklicznie.

W roku 2018 Komisja Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego ogłosiła konkurs na organizację Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC we wszystkich kategoriach, najwyżej rangi regat rozgrywanych w Polsce. Organizację Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC international w kategorii załóg wieloosobowych powierzono Gdańskiemu Ośrodkowi Sportu .

Nad tegorocznymi Morskimi Żeglarskimi Mistrzostwami Polski ORC international w kategorii załóg wieloosobowych patronat objął Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk fundując jednocześnie puchar za zwycięstwo w najdłuższym wyścigu regat nazywany wyścigiem o Puchar Marszałka. Portem regat będzie Marina Gdańsk przy ul Szafarnia.

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC international w kategorii załóg wieloosobowych odbędą się w terminie 23-25.08.2019 w Gdańsku na wodach Zatoki Gdańskiej. Planowane jest rozegranie następujących wyścigów:
23.08.2019 – piątek (jeden wyścig up&down i jeden długi wyścig na trasie otwartej)
24.08.2019 – sobota (trzy wyścigi up&down)
25.08.2019 – niedziela (dwa wyścigi up&down)
Serdecznie zapraszamy żeglarzy i kibiców na topowe regaty do Gdańska.